İmplant Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kısmi protez takıyorsanız veya sadece bir veya daha fazla eksik dişiniz varsa, Diş İmplantları size orijinal olduğu kadar doğal görünen, hissedilen ve işlev gören yedek dişler verebilir.

Diş İmplantları Nedir?
Diş İmplantları, diş etlerinin altında eksik dişlerin bulunduğu çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilen titanyum silindirlerdir (vidalar). Yerine oturduktan sonra, diş hekiminizin yedek dişleri üzerine monte etmesine izin verirler. Yeni dişiniz gerçek dişlerinize benzer görünecek ve hissedecektir.

Diş İmplantları Nasıl Çalışır?
İmplantlar çene kemiğinize kaynaştığından, yapay dişler için istikrarlı bir destek sağlarlar. İmplantlara monte edilen protezler ve köprüler ağzınızda kaymaz— yemek yerken ve konuşurken özellikle önemli bir fayda sağlar. Bu güvenli uyum, protezlerin ve köprülerin yanı sıra implantların üzerine yerleştirilen bireysel kronların geleneksel köprülerden veya protezlerden daha doğal hissetmesine yardımcı olur.

Kimler Diş İmplantları Yaptırabilir?
Bazı insanlar için, sıradan köprüler ve protezler, ağrılı noktalar, zayıf sırtlar nedeniyle rahat hatta mümkün değildir. Ek olarak, sıradan köprüler, eksik dişin bıraktığı boşluğun her iki tarafındaki dişlere bağlanmalıdır. İmplantların bir avantajı, yeni yedek dişinizi/dişlerinizi yerinde tutmak için bitişik dişlerin hazırlanmasına veya öğütülmesine gerek olmamasıdır.

İmplant yaptırmak için şunlara sahip olmanız gerekir:

Sağlıklı diş etleri
İmplantı desteklemek için yeterli kemik (veya kemik grefti için aday olmak)
Diş implantlarının uzun vadeli sağlığını sağlamak için mükemmel ağız hijyeni alışkanlıkları.

DİĞER BLOG YAZILARIMIZ

HEMEN ARA WhatsApp