Mide Küçültme Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mide Küçültme Ameliyatı dikey eksende mide kapasitesini %75-80 azaltır ve açlık hissine neden olan ameliyat yoluyla ghrelin hormon seviyesini yaklaşık %85-90 azaltarak doygunluk ve tatmin edici kilo kaybı sağlar. Dengeli ve tatmin edici bir kilo kaybı sağlar. Ameliyattan sonra mide bir tüp gibi göründüğünden, buna tüp mide ameliyatı da denir. Ameliyattan sonra yaşam için vitamin ve mineralleri absorbe etme ihtiyacının olmaması nedeniyle, endoskopi şansı kaybolmaz, çünkü ideal kiloya ulaşma şansı son derece yüksektir, bu ameliyat çok talep görmektedir.

Mide Küçültme Ameliyatı için uygun muyum?

Bu ameliyat için en aktif bileşen, vücut kitle indeksinin 35 veya daha fazla olmasıdır. Kalp veya solunum probleminiz olmamalıdır. Adayların uygunluğunu kontrol etmek için mini bir kontrol yapılır. Preoperatif bir bariatrik diyetisyen kontrolü yapılır. Kan değerleri (hemogram), solunum fonksiyon testi, vb. Prosedürler uygulanır, sonuçlar belirlenir ve bir operasyon kararlaştırılır.

Modern Laparoskopik Cerrahi
Son yıllarda yaygın olarak kullanılan kapalı (laparoskopik) cerrahi yöntemi, robot kolları kullanılarak karında 0.5-1 cm'lik bir insizyon boyutu ile 5 delik açarak gerçekleştirilir. Bu yöntemle tüm riskler en aza indirilir. Bu yöntemin bir başka avantajı, iyileşme sürecinin hızlanması, deşarj süresinin kısalması ve kısa bir süre sonra normale dönmesidir.

DİĞER BLOG YAZILARIMIZ

HEMEN ARA WhatsApp