Plasma Treatment Nedir Ve Cildinize Nasıl Yardımcı Olabilir?

Plasma Treatment, trombosit bakımından zengin plazmanın kısaltmasıdır. Kanda tipik olan normal trombosit miktarından daha fazlasını içeren plazmadır.
Trombositler kanı pıhtılaştırarak yaraları iyileştirme yeteneğine sahiptir. Yaralanmaların iyileşmesinde çok önemli bir rol oynayan büyüme faktörleri olarak adlandırılan birkaç proteine sahiptirler.
PRP'deki trombosit konsantrasyonu 5-10 kat daha konsantre olabilir, bu da hücre büyümesini hızlandırdığına inanılan daha fazla büyüme faktörü konsantrasyonu olduğu anlamına gelir.

Plasma Treatment Nasıl Uygulanır?
 Plasma Treatment'ın öncülü, bir yara veya yaralanma bölgesine enjeksiyon üzerine iyileşmeyi teşvik etmesidir. Prp'nin hasarlı dokuya enjekte edilmesi, daha yeni ve daha sağlıklı hücreler üretmesini ve daha hızlı iyileşmeyi teşvik etmesini sağlayacaktır.

PRP'den Kimler Yararlanabilir?
Sinir ve kas ağrısı çeken hastalar, özellikle vücutları normal ilaçlarına cevap vermeyi bırakanlar veya aniden tedavilerinden bağışıklık kazananlar için PRP tedavilerinden de yararlanabilirler.
Bazen insan vücudu bir yaralanmayı çözmeyi reddeder, çünkü bu yaralanmayı onarması gereken bir şey olarak kabul etmeyi bırakır. Bu, tendonoz veya kronik sırt ağrısı gibi kronik yaralanmalarda çok yaygındır.
Prp tedavisi, büyüme faktörlerini ve iyileşmeyi teşvik eden doğal “tahriş edici” maddeleri teşvik ettiği için bu yaralanmalar için en iyi çözüm olabilir. Yaralanma yerinde kasıtlı olarak hafif bir iltihaplanmaya neden olur, bu da vücudu orada gerçekleşmesi gereken iyileşmeye karşı uyarır.

DİĞER BLOG YAZILARIMIZ

HEMEN ARA WhatsApp