Rinoplasti (Burun Estetiği) Nedir ?

Rinoplasti Nedir ?

Rinoplasti, burnun şeklini düzeltmek ve şekillendirmek için kullanılan bir ameliyat türüdür. Bu ameliyat burnun görünümünü değiştirmek, nefes almayı iyileştirmek veya her ikisini birden yapmak için kullanılabilir. Rinoplasti, burnunuzun boyutunu, şeklini veya oranını değiştirebilir, doğum kusurlarını, yaralanmayı ve hatta nefes alma zorluğunu düzeltebilir. Her burun benzersiz olduğundan, her ameliyat hastanın özel anatomisine ve hedeflerine göre özel olarak tasarlanmıştır. Sinapolist seçkin cerrahi ekibi, cerrahi stratejilerini tasarlarken birçok faktörü dikkate alıyor. Rinoplasti zorlu bir operasyondur. Burun, yüzün ortasında yer alan karmaşık bir 3 boyutlu şekildir ve en küçük değişiklik bile burnun görünümünde ve işlevinde büyük bir fark yaratabilir. Bu prosedürün içsel zorluğu, bu hassas ve göze çarpan prosedürün tüm ayrıntılarını bilen bir cerrahi ekip seçmeyi son derece önemli kılmaktadır.

İlk randevunuz sırasında cerrahınız sizi iyi bir cerrahi aday olarak nitelendirmeden önce tıbbi geçmişinizi, beklentilerinizi, cilt kalitenizi ve burnunuzu destekleyen kıkırdağın gücünü dikkate alacaktır. Beklentileri yönetmek bu ameliyatın en zorlu yönlerinden biridir. Nihai sonuç, ameliyattan sonraki bir yıla kadar tam olarak belli olmayabilir, bu nedenle sabır ve uyum, sonucunuzun anahtarıdır. Bu özel ameliyat için zihinsel hazırlık şarttır.

Rinoplasti Ameliyatı Süreci Nasıldır ?

İşlemin karmaşıklığına bağlı olarak, burun delikleriniz arasında burun dibinde küçük bir dış kesi olabilir. Rinoplasti ayakta tedavi prosedürüdür, bu nedenle kısa bir iyileşme döneminden sonra eve gideceksiniz. İyileşme sırasında şişlik ve kanamayı azaltmak için yatakta başınız yukarıda olacak şekilde dinlenmeniz gerekecektir. Çoğu durumda, destek ve koruma için burun köprüsüne bir atel bantlanır ve bir hafta kalacaktır. Cerrahınızı ameliyattan sonra birçok kez göreceksiniz, iyileşmenizi farklı açılardan fotoğraflarla kronikleştireceksiniz.

Rinoplasti, genellikle bir cerraha danışmadan önce insanların yıllarca düşündükleri bir ameliyattır, ancak psikolojik olarak en tatmin edici olanlardan biri olabilir.

DİĞER BLOG YAZILARIMIZ

HEMEN ARA WhatsApp