Saç Ektirmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Günümüzde mevcut olan saç ekimi teknolojisi size doğal, genç bir görünüm verir. Cinsiyet fark etmeksizin saç kaybı gerçekleşebilir. Saç ekimi yaptırmak istediğinize karar verdiyseniz, bilmeniz gereken bazı detaylar mevcuttur.

Saç ekimi yaptırmadan önce bilmeniz gereken beş şey şunlardır:

1. Doğru Prosedürü Seçmek

Saç ekiminde birden fazla prosedür mevcuttur. DHI, FUE Safir Uçlu Ekim… Uzmanlarımız eşliğinde size uygun en doğru prosedür seçilecektir.

2. Saç Ekimi Yeni Saçlar Uzatmaz

Saç ekimi yaptırdığınızda saç, kafa derinizin arka veya yanlarından hareket ettirilerek daha çok ihtiyaç duyduğunuz bölgelere yerleştirilir. Saç ekimi yeni saçların çıkmasına neden olmazken o bölgeye ekilen saçlar kalıcı olacaktır.

3. Sonuçları Hemen Görmeyeceksiniz

Bir ekim yaptırdıktan sonra, yeni saç aslında dökülür. Bu tamamen normaldir. Ekilen saçlarınızın kökleri kafa derinizde kalacaktır. Üç ay içinde greftlerinizden saç çıkmaya başlayacaksınız. Yaklaşık dokuz aydan bir yıla kadar, tüm etkileri göreceksiniz ve sabrınız sonrası istediğiniz sonuca ulaşacaksınız.

4. İşten Birkaç Gün Uzak Durmanız Gerekebilir

İşlem bir günde yapılır, ancak seçtiğiniz tedaviye bağlı olarak yeni saç greftlerinizi korumayı kolaylaştırmak için biraz zamana ihtiyacınız olabilir. Saç ekimi kliniğiniz, yaşam tarzınıza en uygun olanı açıklayacak ve kişiselleştirilmiş bir bakım sonrası plan sunacaktır.

5. En Doğal Sonuçları Elde Edeceksiniz

Saç ekimi işleminde
kendi saçlarınız kullanıldığı için renk ve görünüm açısından doğal bir sonuç elde edilir.

DİĞER BLOG YAZILARIMIZ

HEMEN ARA WhatsApp