ALIN GERME-KAŞ KALDIRMA

Alın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği Nedir?
Alın bölgesinde normalde de derinliği kişiden kişiye farklılık gösteren çizgiler mevcuttur. Ancak bu çizgiler zamanla yaşlanma etkilerine bağlı olarak derinleşip belirginleşir. Yine kaşlar da yaşlanma ile birlikte aşağı doğu iner. Bu durum kişinin yorgun ve mutsuz görünmesine neden olur. Genetik ve çevresel faktörler (Düzensiz beslenme, düzensiz uyku, hareketsizlik, stres vb.) alın ve şakak bölgesindeki bu sorunların ortaya çıkışını hızlandırmaktadır.

Alın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Alın ve şakak germe (kaş kaldırma) ameliyatında; alındaki derin çizgiler giderilir, aşağı doğru inmiş olan kaşlar yukarı kaldırılır. Böylelikle yorgun, mutsuz bir yüz ifadesi yerine canlı bakışlar, sağlıklı bir yüz ifadesi sağlanması hedeflenir. Kaşların yukarı doğru kaldırılmasıyla göz kenarındaki çizgilerin bir kısmı da giderilebilmektedir. Bazı durumlarda alın ve şakak bölgesinde fazla olan sarkıklığın giderilmesi için derinin bir kısmının çıkarılması gerekebilir. Bunun için klasik alın ve şakak germe ameliyatı uygulanır. Bu yöntemde ön saç çizgisinin 4-5 cm gerisine saçlı derinin içine taç şeklinde kesi yapılır.
Fazla deri alınması gerekmeyen hastalarda alın ve şakak germe ameliyatları, endoskopik yöntemlerle de yapılabilmektedir. Klasik yöntemdeki gibi kesi boydan boya değildir. Ön saç çizgisinin gerisinden, saçlı deri içinde 3 veya 4 adet 2 santimetrelik minik kesiler yapılarak işlem gerçekleşir.

Alın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?
Alın ve şakak germe (kaş kaldırma) ameliyatından sonra gözler, burun ve ağzı açık bırakacak şekilde sargı uygulanabilir. Genellikle sargı 2 gün sonra çıkarılmaktadır. Dikişler ise ortalama 1 hafta içinde alınmaktadır. Alın ve gözlerin etrafında morarma ve şişlik gözlenmesi doğaldır. Hafif uyuşma, gerginlik hissi olabilmektedir. Tüm bu etkiler bir iki hafta içinde kendiliğinden düzelmektedir.
Alın ve şakak germe (kaş kaldırma) ameliyatından 2 hafta sonra hasta günlük yaşantısına geri dönebilmektedir. Ancak hasta, birkaç ay boyunca ağız egzersizlerden, aşırı güneşe maruz kalmaktan ve darbelerden kaçınmalıdır.

Ameliyat sonrası sonuçlar, kişilerin yapısına, yaşama tarzına göre farklılık göstermektedir. Sonuçlar bazı kişilerde 5-10 yıl bazılarında ise ömür boyu devam edebilmektedir.

Hemen Bilgi Alın!

Sinapolist uzman ekibinin son teknoloji ürünlerini kullanarak titizlikle uyguladığı işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

HEMEN ARA WhatsApp