BOYUN GERME

Boyun Germe Nedir?
Yaş ilerledikçe yüzde olduğu gibi boyun derisinde de bollaşma ve sarkma oluşur. Böylece boyunla çene arasındaki açı kaybolur. Çok fazla kilo alıp veren, alt çenesi küçük ve geride olan bireylerde boyun altındaki deride daha erken yaşlarda bollaşma oluşur. Kilolu bireylerde ise deri bollaşmasına çene altında halk ağzı ile gıdı dediğimiz bölgede yağlanma da buna eklenir.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?
Boyun germe ameliyatında kulak önünden kulak memesine uzanan, oradan da kulak arkasında dönen bir kesi yapılır. Yüz ve boyun derisi serbestleştirilir. Mimik kaslarının ihtiva eden yüzün yumuşak dokusu dikişler ile yukarı doğru asılır. Derinin fazlası çıkartılarak kulak önü ve arkasındaki kesiye dikilir. Çene altında gıdı bölgesinde yağ toplantısı varsa liposuction ile alınır. Boyun bölgesindeki dikine bantlar çene altından yapılan 3-4 cm’lik bir yatay kesi ile serbestleştirilir ve birbirlerine dikilerek boyunda bir iç korse oluşturulur. Boyun derisindeki sarkma alt çenesi küçük ve geride olan kişilerde daha erken yaşlarda belirgin hale gelir. Çene ucuna konulan protezler ile çenenin belirginleştirilmesi boyun germe işlemi sırasında yapılabilir. Böylece yüz profili de restore edilmiş olur. Ameliyat genel anestezi altında yapılmaktadır. Boyun germe dışında yüzün diğer bölgelerine de müdahale edildiği için ameliyat süresi 5 ile 7 saat arasında değişiklik gösterir.

Boyun Germe Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?
Ameliyat sonrası buz uygulaması iyileşme sürecini hızlandırır. Ameliyatın 2. Günü hasta taburcu edilir. 1 hafta sonunda yüz ve göz kapaklarındaki dikişler alınır. Ameliyat sonrası 10. günde ise saç içindeki metal dikişler alınır. Ameliyattan 2 gün sonra banyo yapılabilir.
Güneş koruyucu kremlerin 6 ay boyunca düzenli olarak kullanılması gerekir. Şişlik ve morluklar yaklaşık 3 haftada ortadan kalkar. Genellikle 2. Haftanın sonunda işe dönüş yapılabilir.

Hemen Bilgi Alın!

Sinapolist uzman ekibinin son teknoloji ürünlerini kullanarak titizlikle uyguladığı işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

HEMEN ARA WhatsApp