DHI SAÇ EKİMİ

DHI Tekniği ile Saç Ekimi Nedir?

DHI Saç Ekimi Tekniği, dünyada yaygın bir uygulama alanı bulunmaktadır. Bu yöntemde saç kökleri tek tek toplanmakta ve saç kökleri Choi adlı medikal kalem ile önceden hasta ile belirlenen bölgeye yerleştirilmektedir. Bu işlem sırasında saç derisinde herhangi bir yara, kesik açılmamaktadır. İşlem tek aşamada gerçekleştirilmektedir. Choi medikal kaleminin içinde saç kökü bulunmaktadır. DHI Saç Ekimi Tekniği ile istenilen alana doğrudan saç ekimi gerçekleştirilmektedir. Bilinen saç ekim yöntemlerinde bu iki işlem ayrı seferlerde yapılırken, kullanılan özel kalem sayesinde işlem teke düşürülerek hastaya konfor ve kolaylık sağlanmış olur. FUE yönteminden çok daha pratiktir ve etkili sonuçlar sağlamaktadır. İşlem sonrasında sahip olunan saçlar doğal bir görüntü sağlamakta ve oldukça dayanıklı bir yapıda bulunmaktadır.

DHI Saç Ekimi Tekniği Nasıl Uygulanır?

DHI Saç Ekimi Tekniği, Klasik FUE Saç Ekimi Tekniğine çok benzemektedir. FUE yöntemi; donör bölgeden greftlerin alınması ve bu greftlerin saç ekimi istenilen alana ekilmesi ile sonlanmaktadır. FUE Saç Ekimi Tekniğinde, ekim sırasında 2 ayrı işlem gerçekleştirilmektedir. DHI Saç Ekimi Tekniğinde ise tüm bu süreç tek bir işlemle gerçekleştirilmektedir. Saç derisinde herhangi bir delik açmadan ve herhangi bir iz bırakmadan Choi kaleminin içindeki saç kökü, saç ekimi istenilen alana doğrudan enjekte edilmektedir. Böylelikle tek bir işlem ile istenilen sonuca ulaşılmaktadır.

DHI Saç Ekimi Tekniği, diğer yöntemlere göre saç ekimi aşaması olarak daha az sayıda işleme sahip olmasına rağmen bu yöntemin seans süreleri daha uzundur. Saç kökleri tek tek toplanır ve tek seferde Choi kalemi ile deriye yerleştirilir. Topluca bir saç ekimi işlemi yapılmamaktadır. Bu işlem biraz daha uzun sürmekte ancak hem daha doğal bir görünüm sağlanmakta hem de uygulanan bölgeyi daha az tahrip etmektedir..

DHI Saç Ekimi Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

Saç ekimi sırasında kullanılan Choi  cihazı çok ince uçlu olduğundan işlem yapılan saç derisinde herhangi bir yara izi meydana gelmemektedir.
Bu yöntem sırasında ciltten ayrılan saç kökünün açıkta kalma süresi diğer yöntemlere göre daha az olduğundan saç kökünün ekimi sonrasındaki kalitesi yüksek olmaktadır.
Kullanılan implaterin yetkinliği sayesinde saç kökleri doğru açı ve doğru yön belirlenerek kolaylıkla ekilmekte, estetik bir görüntü elde etmek kolaylaşmaktadır.
Bu yöntemle saç ekimi işlemi yapıldıktan sonra saç derisi hızla iyileşme sürecine girmektedir.
Diğer yöntemlere göre seans süresi uzun olmasına rağmen daha gür ve daha sağlıklı saçlar elde edilmektedir.
İşlem sonrasında saç derisinde ya da işlem yapılan kişide herhangi bir sağlık sorunu ortaya çıkmamaktadır.
Operasyon sonrasında elde edilen görüntü doğal olmakta, saç kökleri güçlü bir şekilde büyümektedir.

Sinapolist’in güven, memnuniyet ve kalite anlayışından taviz vermeden gerçekleştirdiği DHI Saç Ekimi Tekniği ile ilgili detaylı bilgi için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın!

Sinapolist uzman ekibinin son teknoloji ürünlerini kullanarak titizlikle uyguladığı işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

HEMEN ARA WhatsApp