DUDAK ESTETİĞİ

Dudak Estetiği Nedir?
Dudak estetiği ameliyatları, yapısını ve dolgunluğunu kaybeden dudaklara estetik bir görünüm vermek adına yapılır. Dudak estetiğinde ameliyatlı yöntemin ameliyatsız yöntemlere göre kalıcılığı daha fazladır.
Lokal anestezi altında uygulanan dudak estetiği ameliyatıyla; kalınlaştırma, inceltme, şekil verme, çeşitli dudak bozuklukları ile orantısızlıklar ve tavşan dudaklar gibi problemler çözüme kavuşturulur. Ameliyat esnasına dudaklara verilecek biçim, cerrah tarafından hastanın yüz tipine en uygun olacak şekilde belirlenir.

Dudağı kalınlaştırmak için 3 farklı yöntem uygulanır:

  • Yapay malzeme kullanımı​
  • Otojen kullanımı
  • Dudak mukozasının ileri itilmesi.
    Dudağı inceltmek için ise ağız içerisinden açılan kesiden doku çıkarılır.

Dudak Estetiği Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?
Dudaklarda ameliyat sonrası şişlik, kızarıklık ve morluk meydana gelmesi olağandır. Bu oluşumlar 1 hafta içinde hafifler, 2 hafta içinde ise tamamen ortadan kalkar. Dudak dokusunun hassasiyeti göz önünde bulundurulduğunda, sıcak ve soğuk duyarlılığı ameliyat sonrası fazlasıyla artar. İyileşme döneminde ılık, sıvı gıdalar pipet aracılığıyla tüketilmeli, aşırı mimik ve gülme hareketlerinden kaçınılmalıdır. Tüm bu süreçler hastadan hastaya değişkenlik göstermekle beraber, tamamen iyileşme birkaç ay sürer.

Sinapolist uzman ekibinin son  teknoloji ürünlerini kullanarak titizlikle uyguladığı Dudak Estetiği hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

Hemen Bilgi Alın!

Sinapolist uzman ekibinin son teknoloji ürünlerini kullanarak titizlikle uyguladığı işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

HEMEN ARA WhatsApp