GENÇLİK AŞISI

Kan damarlarından, iç organlara, cilt içinden, eklemlere kadar vücudumuzun her yerinde bulunan hyalüronik asit, bebeklikte ciltte bol miktarda bulunurken; 30’lu yaşlardan itibaren hızla azalır. Hyalüronik asidin azalmasıyla beraber, cilt parlaklığını, esnekliğini ve nemini kaybeder. Hyalüronik asit; %100 saf olarak üretilmiş ve yepyeni bir kullanım biçimiyle cilt gençleştirmede de kullanılmaya başladıktan sonra, vazgeçilmez hale gelmiştir.Hyalüronik asit; ciltteki nem, esneklik ve hücre yenilenmesini sağlayan kollajenleri harekete geçirir. Dışarıdan verilen saf hyalüronik asit, kendiyle çapraz bağlanarak cilt altında uzun süre kalır ve cildin savunma sistemini artırarak yaşlanma sürecini geriletir. Saf hyalüronik asit, adeta bir gençlik aşısı etkisi verir.

Gençlik aşısı cilde nasıl etki etmektedir?
Son yıllarda çok popüler olan gençlik aşısı, mezoterapi iğnesi denilen çok küçük ve ince iğnelerle enjeksiyon şeklinde yapılmaktadır. Cildin kendi kendini onaran, nem ve esneklik sağlayan, sıkılaştıran hücrelerini çalışmaya başlatarak etki göstermektedir. Böylece uygulamadan 2-5 gün sonra ciltte canlılık, parlaklık, kırışıklıklarda hafifleme ve gerginlik sağlamaktadır.

Gençlik aşısının faydaları nelerdir?
20 yaşının üzerinde tüm cilt tiplerine uygulanabilen, enjeksiyona bağlı hafif morluk dışında hiçbir reaksiyona sebep vermeyen, cildin içindeki hyaluronik asit ile aynı molekül yapısında olan güvenli bir maddedir. Yüzde, boyunda ve ellerde görülen kuruluğa bağlı sorunların çözülmesinde sıklıkla uygulanan ve önemli etkileri olan bir yapısı vardır. En önemli kullanım alanı anti-aging uygulamalarıdır, hem önleyici hem de tamamlayıcı bir anti-aging tedavisidir.

Gençlik aşısı nasıl uygulanmaktadır?
Gençlik aşısı uygulamalarının standart bir protokolü yoktur, tamamıyla doktorun hastanın ihtiyacı karşısındaki oluşturacağı tedavi protokolüne göre uygulanmaktadır. Ancak genel uygulama 10-15 gün arayla 2-3 seans şeklindedir. İşlem, iğnelerle yapıldığından, hasta rahatsızlık hissetmesin diye uyuşturucu krem uyguladıktan sonra enjeksiyon yapılır. İşlemden sonra uygulama bölgesinde hafif şişlikler, kızarıklıklar ve nadiren morluklar görülebilir. Bu rahatsız edici görüntü 2-3 gün sürebilir.

Gençlik aşısının etkisi, kendini 2-5 gün içinde canlılık, parlaklık şeklinde göstermeye başlar. Bazı durumlarda özellikle cildi aşırı kuru olan hastalarımızın ağızdan da hyaluronik asit tabletler kullanması önerilebilir. İkinci günden sonra ciltte nem miktarının arttığı gözlenebilir.

Hemen Bilgi Alın!

Sinapolist uzman ekibinin son teknoloji ürünlerini kullanarak titizlikle uyguladığı işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

HEMEN ARA WhatsApp