GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Göz Kapağı Estetiği Nedir?
Göz kapağı estetiği, göz kapaklarının görünümünü iyileştirmek için uygulanan cerrahi bir prosedürdür. Göz kapağı estetiği üst kapakta, alt kapakta veya her ikisinde de yapılabilir. Bireylerin, göz kapaklarının görünümünü iyileştirmek veya göz kapakları ile ilgili yaşadığı fonksiyonel problemleri gidermek için bir uzman ile görüşmelidir.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?
Göz kapağı 4 yapısal tabakadan oluşur: Deri, kas, fasya ve yağ pakeleri… Üst göz kapağında; iç ve orta hatta yağ pakesi, dış hatta göz yaşı bezi bulunur. Alt göz kapağında; iç, orta ve dış hatta yağ pakeleri bulunur.
Üst göz kapağı estetiğinde lokal anestezi ile üst göz kapağı uyuşturulur. Deri alınır sonrasında alttaki kasın bir kısmı alınır. İç ve orta hattaki yağ pakelerine ulaşılır ve fıtıklaşmış olan yağ pakelerin bir kısmı alınır. Göz yaşı bezinde de sarkma varsa yukarı asılır. Deri eriyen dikişlerle kapatılıp işlem sonlandırılır.

Alt göz kapağı estetiğinde de yine önce lokal anestezi ile alt göz kapağı uyuşturulur. Deri ve kas kaldırılır. İç, orta ve dış taraftaki yağ pakelerine ulaşılır ve fıtıklaşmış olan yağ pakelerin bir kısmı alınır. Sonrasında fazla kas ve derinin bir kısmı alınır. Deri eriyen dikişlerle kapatılıp işlem sonlandırılır.
Ameliyatın süresi yapılacak ek girişimlere göre 2 ile 4 saat arasında değişir.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?
Çoğu hasta 10-14 gün içinde iyileşme sürecini tamamlar. Bununla birlikte, tam olarak iyileşme birkaç ay sürebilir. Göz kapağı ameliyatının ardından şişlik ve morluklar ortadan kalktıkça göz kapaklarının şekli ortaya çıkar; yüz daha dinç ve genç bir görünüm kazanır. Göz kapağı estetiği sırasında, yağlandırıcı merhem ve soğuk kompresler uygulanabilir ve bazı durumlarda prosedürünüz tamamlandıktan sonra gözleriniz gazlı bezle gevşek bir şekilde kapatılabilir.
Hastanın gözlerine nasıl bakılacağını, ilaçların iyileşmeye yardımcı olması ve enfeksiyon potansiyeli, ameliyat yerinde veya genel sağlığı için dikkat edilmesi gereken özel endişeleri ve tedaviyi takip etmek için nasıl kullanılacağını içerebilecek özel uygulamalar verilecektir. İyileşme sürecinde ilk olarak ilaç, soğuk kompres ve merhem ile kontrol edilebilen bazı şişlik, çürük, tahriş, göz kuruluğu gibi rahatsızlıklar olabilir. Kesi yerinde tahriş de mümkündür. İyileşme işlemi tamamen tamamlanana kadar güneş koruması ve siyah renkli güneş gözlükleri kullanılmalıdır.

Hemen Bilgi Alın!

Sinapolist uzman ekibinin son teknoloji ürünlerini kullanarak titizlikle uyguladığı işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

HEMEN ARA WhatsApp