KAPALI BURUN AMELİYATI

Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun estetiği ameliyatları, gelişen teknolojiye de bağlı olarak pek çok farklı teknikle uygulanabilir. Özellikle açık ve kapalı olarak uygulanan burun estetiği ameliyatlarından sonra hastaların iyileşme süreleri oldukça kısalmış durumdadır. Kapalı burun estetiği, burun içenden yapılan ince kesiler ile buruna müdahale edilmesi şeklinde gerçekleştirilir. Bu ameliyatlardan sonra iz kalma ihtimalinin olmaması, burnun daha doğal görünmesi, ameliyat süresinin daha kısa olması ve hastaların iyileşme döneminin daha kısa sürmesi, hastalar tarafından çok daha fazla tercih edilmesini sağlamıştır.

Kapalı Burun Estetiği Nasıl Yapılır?
Kapalı burun estetiği ameliyatları genellikle, genel anestezi altında uygulanır. Eğer hastanın burnunda çok önemli bir sorun yoksa ve ameliyatta müdahale edilecek alan daha az ise lokal anestezi de tercih edilebilir. Ameliyat ortalama olarak 1-3 saat arasında sürer. Ameliyat sırasında cerrahi aletler kullanılarak hastanın burnunun içinden kesi yapılır. Bu kesiler ile buruna gerekli müdahaleler yapılır ve atılan estetik dikişler ile operasyon tamamlanır.

Kapalı Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?
Kapalı burun estetiği ile burnun içinden kesi yapılır. Bu nedenle burnun içindeki yumuşak doku ve deri kısmı zarar görmez. Kapalı olarak yapılan burun estetiğinde yara izi içeriden olduğu için dışarıdan görülme ihtimali yoktur. Bu ameliyatlarda kesilen sinir miktarı oldukça azdır. Bu nedenle hasta, ameliyattan sonra çok daha az uyuşukluk hissederler. Kapalı burun estetiği ile burun ucu çok daha iyi desteklenebilir. Bu ameliyatın ardından oluşacak şişlik, açık ameliyata göre çok daha azdır ve kısa sürelidir. Bu ameliyat ile burun içine çok daha küçük ve ince kesiler atılır. Bu kesiler cerrahi aletler yardımıyla yapılır. Bu nedenle burun içinde yara oluşma ihtimali oldukça azdır. Bu ameliyatın ardından hastaların iyileşme süresi daha kısadır, daha ağrısızdır ve daha konforludur. Bu ameliyat, açık olarak yapılan burun estetiğine göre çok daha kısa sürer.

Kapalı Burun Estetiği Sonrası Süreç Nasıl İşler?
Bu ameliyatın ardından hastanın hastanede kalış süresi, verilen anesteziye göre değişir. Hasta lokal anestezi altında ameliyat olduysa aynı gün içinde evlerine taburcu edilebilir. Hastanın genel anestezi alması sonucunda bir gün gözetim altında kalmaları istenir.

Ameliyatın ardından kanamanın azalması için hastanın burnuna silikon ateller ve koruyucu bant takılır. Ateller nefes alabilen türden olduğu için hastada nefes alma sorunu yaşanmaz. Bununla birlikte alçı ve tampon kullanımları ciddi şekilde azalır ve hastanın ameliyat sonrası konforlu bir süreç yaşaması sağlanır. Burnun içine konulan ateller 2-3 gün sonra alınır. Hastanın burun içine estetik dikişler atılacağı için bu dikişler kendiliğinden erir ve alınmasına gerek yoktur.
Ameliyatın ardından ilk 48 saat boyunca hafif şişlik ve ödem görülmesi normaldir. Bunlar, kendiliğinden geçecektir. Hasta, ameliyattan 7-10 gün sonra günlük yaşantısına dönebilir.
Ameliyatın ardından ilk bir hafta boyunca hastanın yüksekte yatması ve yattığı süre boyunca başının altında en az iki yastık kullanması tavsiye edilir. Hastanın iyileşmeye başlaması ortalama olarak 6 hafta sürer. Hasta, ameliyatın ardından 3 gün sonra banyo yapabilir. Ameliyat sonrası hastanın iki ay boyunca ağır sporlar yapmaması ve güneş ışınlarından uzak durması gerekir. Hasta, yaklaşık 2 ay boyunca güneş gözlüğü kullanmamalı ve bunun yerine şapka tercih edilmelidir. Güneş ışınlarının direkt etkisinden burnun korunması için en az bir ay süreyle, koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Hemen Bilgi Alın!

Sinapolist uzman ekibinin son teknoloji ürünlerini kullanarak titizlikle uyguladığı işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

HEMEN ARA WhatsApp