KARIN GERME

Karın Germe Nedir?
Çeşitli nedenlerle karın bölgesinde yağ fazlalığı, deri fazlalığı, sarkıklık ve benzeri sorunları olan bireyler için uygulanmaya başlanan tedavi yöntemlerinden biri de karın germe ameliyatlarıdır. Her iki cinsiyette görülse de özellikle kadınlarda ve hamilelik sonrası dönemde sıklıkla görülen karın bölgesindeki gevşeklik ve sarkmaların estetik cerrahi yöntemleriyle uygulanan operasyon yardımıyla gerdirilmesi ve düzgün bir görünüme kavuşturulması sağlanır. Karın germe operasyonu ile birlikte sarkmış olan deri görünümü ortadan kaldırılarak fazla yağlar alınır ve karın bölgesi düzleştirilir, özellikle göbek deliğinin altında kalan kısımda yer alan çatlaklar yok edilmiş olur.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?
Karın germe ameliyatı, işleme bağlı olarak 2–5 saat aralığında sürebilir. Sıklıkla iç çamaşırı altında gizlenebilen ve göbeğin 8–10 cm altında ve pubis dediğimiz karın altında kalan bölgenin üzerinde bir kesi hattı yapılır. Bu kesi, sezaryen izinin biraz daha uzunu gibi düşünülebilir. Göbek çevresine, göbek deliği transferi için ikinci bir kesi yapılır. Ameliyat bittikten sonra kesi hattı deri altından gizli dikiş ile kapatılır ve pansumanlar ile örtülür. Bölgede toplanacak fazla sıvıyı dışarı almak amacıyla dren adı verilen bir ya da iki tüp yerleştirilir. Karın gerdirme ameliyatı esnasında genellikle ilk gün kullanılmak üzere idrar sondası uygulanmaktadır. Hastanın ayağa kalkmasının ardından idrar sondası çekilir. Karın germe ameliyatından hemen sonra ameliyathanede hastaya uygun korse giydirilir.

Hemen Bilgi Alın!

Sinapolist uzman ekibinin son teknoloji ürünlerini kullanarak titizlikle uyguladığı işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

HEMEN ARA WhatsApp