KAŞ EKİMİ

Kaş ekimi özellikle kadınların sıkça tercih ettiği tedavi yöntemlerinden biridir. Kadınlar düzenli ve sürekli olarak kaşlarını aldıkları için kaşlarında küsme denilen bir sorun yaşanmaktadır. Kaşlar, gençlik yıllarındaki kalınlığı ve hacmini kaybeder. Kaş ekimi ile kaşların eski hacmine ve kalınlığına ulaşması mümkündür. Kaşlar, geçirilen travmalar, yanıklar veya kazalar nedeniyle de kaybedilebilirler. Bu hasta gruplarında da kaş ekimi başarılı ile sonuçlanır.

Kaş Ekimi Nasıl Gerçekleştirilir?
Kaş ekimi operasyonu FUE Saç Ekimi mantığı ile gerçekleştirilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen işlem 3-4 saat kadar sürer. Kaş ekiminde ense bölgesinden alınan kökler kullanılır. Bu köklerin nakil edilecek bölgeye belirli bir açı ve belli bir yönde yerleştirilmesi gerekir. Saç kökleri ciltten 45 derece açı ile çıkar. Kaşlar ise çok farklıdır. Ciltten yaklaşık 10-15 derecelik bir açı ile çıkarlar. Kaşların sağlıklı görünümünü elde etmek için 500 greft gerekebilir. Kaşın iç bölgesinden yukarıya doğru, ortaya geldikçe yere paralel ve kaşın dış kısmında ise hafifçe aşağıya yönelmiş bir şekle sahiptirler. Bu nedenle ekim sırasında kanal açarken çok dikkatli olunmalıdır. Aksi halde, kaş yanlış ekildiğinde farklı şekilde çıkabilir, ters yönde ya da aşağıya doğru çıkabilir. Bu nedenle kaş ekimi kesinlikle uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi gereken işlemlerden biridir.

Kaş Ekimi Anlaşılır Mı?
Doğru bir tedavi yöntemi ile yapılan kaş ekimi, işlem sonrasında verilen talimatlara uyulması ile ortalama 3 aylık süre zarfı içerisinde doğal görünümüne kavuşur ve kaşın ekim ile oluştuğu anlaşılmaz.

Tedavi Sonrası Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?
Ekim bölgesinde bir hafta boyunca çok ufak, iğne başı boyutunda kabuklanmalar görülebilir. Ancak bu kabuklar hızla döküldüğünden hastanın günlük hayatına ve işe dönmesine engel değildir. Kaş ekimi yapılan kişinin iki hafta süreyle denize veya havuza girmemesi, yoğun güneş ışığına maruz kalmaması, solaryum yaptırmaması, yoğun spordan kaçınması uzmanlar tarafından önerilir.

Hemen Bilgi Alın!

Sinapolist uzman ekibinin son teknoloji ürünlerini kullanarak titizlikle uyguladığı işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

HEMEN ARA WhatsApp