KOL-BACAK GERME

Kol ve Bacak Germe Nedir?
Kol ve bacak bölgesinde aşırı kilo alıp verme sonrasında, ileri yaşlarda derinin elastikiyetinde azalma sonucu olan sarkmalarda veya daha erken yaşlarda genetik yatkınlığa bağlı durumlarda kol ve bacaklarda sarkma, çatlaklar görülme olasılığı yüksektir.
Kol ve bacaklarda deri altı destek dokusunun gevşemesi ve azalması, yağ dokusunun aşırı ve uygun olmayan oranlarda birikimi gibi durumlar kol ve bacaklarda ameliyat ihtiyacını doğurabilir. Hasta, kol ve bacak germe ile daha gergin, genç görünümlü kol ve bacaklara sahip olabilir.

Kol ve Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Kol ve bacak germe ameliyatları genelde, genel anestezi altında yapılmaktadır. İşlemin hemen ardından hastaya uygun korse giydirilir. Ameliyat sonrası hastanede bir gece kalmanız uygun olacaktır. Operasyonun ağırlığına göre bu süre iki güne de çıkabilir.  Ameliyat esnasında eriyen ipler kullanıldığından dikiş alma problemi olmayacaktır. Hastanın işe dönüş süresi tamamen yapılan işlemin boyutu ile ilişkilidir. İlk bir hafta kol ve bacakların yavaş hareket etmesi gerekecektir.

Kol ve Bacak Germe Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?
Ameliyat sonrası birkaç gün ağrı görülür. Ağrı kesiciler ile ağrı giderilir. Gün geçtikçe ağrılar tamamen azalır. İlk günlerde kollar ve bacaklarda gerginlik hissi ile şişlik de olur. Bu süreçte şişkinlikleri azaltmak amacıyla el ve ayakların yüksekte tutulması önerilir. Hasta, genelde 1-2 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edilir.
Tüm şişliklerin geçmesi, kol ve bacakların istenilen son halini alması 6 ay ila 1 yıllık süre sonunda gerçekleşir.

Hemen Bilgi Alın!

Sinapolist uzman ekibinin son teknoloji ürünlerini kullanarak titizlikle uyguladığı işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

HEMEN ARA WhatsApp