MEDİKAL ESTETİK

Medikal Estetik Nedir?

Yaşlanma başta olmak üzere doğal ve yapay etkenler, cildin eski görünümünü kaybetmesine ve deforme yaşanmasına sebep olmaktadır. Bu tür estetik şikayetlerin giderilmesi hususunda ise cerrahi ve cerrahi işlem gerektirmeyen pek çok yöntem günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Dış görüntüsünden hoşnut olmayan kişiler, medikal estetik işlemleri sayesinde bıçak altına yatmadan tedavi olmaktadır. Diğer bir deyişle, medikal estetikte derin kesi gibi cerrahi bir müdahaleye gerek duyulmadığı için işlem ameliyatsız bir şekilde tamamlanmaktadır. Medikal estetik işlemlerin hastaya en büyük avantajı, uzun bir iyileşme süreci gerektiren ameliyatı tamamen ortadan kaldırmasıdır. Yapılan işlemler sonrasında hasta kısa bir süre içerisinde günlük hayatına geri dönebilmektedir. Kişinin isteğine bağlı olarak yapılan medikal estetik işlemleri, duruma göre doktor tavsiyesi verilerek de uygulanabilmektedir. Dolayısıyla medikal estetik, bir yandan da diğer tıbbi birimler ile koordineli olarak gerçekleştirilmektedir.

Medikal estetik işlemlerini normal estetik işlemlerinden ayıran bir diğer konu ise hastaların yaş aralığıdır. Cerrahi bir işlem gerektirmeyen medikal estetik işlemleri, geniş bir yaş grubuna hitap etmektedir. Dolayısıyla medikal estetik, normal estetiğin tavsiye edilmediği daha alt yaş grubu hastalar için de başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Hemen Bilgi Alın!

Sinapolist uzman ekibinin son teknoloji ürünlerini kullanarak titizlikle uyguladığı işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

HEMEN ARA WhatsApp