P.R.P

P.R.P Nedir?
PRP’nin açılımı Platelet Rich Plasma’dır ve saç PRP yönteminde bireyin kendi kanından alınan materyallerin saçlı deriye uygulanması ile saç köklerinin onarılması hedeflenir.
Saç PRP uygulaması, az süre içerisinde büyük faydalar sağlayarak, saç kaybının önlenmesinde uygulanan en iyi yöntemlerden biri haline gelmiştir.

PRP yönteminde saç köklerini onarmak için kişinin kendi kanı kullanıldığı için herhangi bir bulaşıcı hastalık riski bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra herhangi bir alerjik durumda da söz konusu olmamaktadır. Uygulama ardından saç köklerindeki canlanma oldukça kısa sürelerde oluşmaktadır.  Saç PRP uygulaması sonrasında saç dokusu gelişmeye başlar, incelmiş ve yıpranmış saç folikülleri onarılır. Bu sayede de saçlar tekrardan sağlıklı günlerine geri döner.

PRP Nasıl Yapılır?
Öncelikle kişiden 10 ile 20 ml. arası bir kan alınır.
Alınan kan özel olarak geliştirilen santrifüj ve mikrofiltrasyon yöntemleri ile kanda bulunan kırmızı hücreler ayrıştırılır.
Bu işlemden sonra ise platelet ve trombosit hücrelerinden zengin bir plazma materyali ortaya çıkar ve elde edilen bu materyal artık saç köklerine uygulanabilir.
Uygulama sonrasında saç kökleri kendini onarmaya başlar ve tekrardan sağlıklı hallerine geri döner.

PRP kısaca hastanın kendi kanını kullanarak yeni saç çıkması, saç dökülmesinin önlenmesi ve incelmiş saçın güçlenmesi üzerine oluşturulmuş tedavi tekniğidir.

PRP Faydaları
Hücresel bir tedavi şekli olarak kullanılmaya başlanılan bu yöntem kişilerin kendi kan hücrelerinden faydalanılarak oluşturulan bir uygulamasıdır. PRP, kişinin ince saçlarının oluştuğu cilt bölgelerinde trombositlerin bu bölgeye sağladıkları keratinosit ve epitelyal büyüme etkenleri sayesinde doğru sonuçları görmenizi sağlar.

Bu tedavi yöntemi incelen saç köklerinin kalınlaşmasına ve hacimli bir hale gelmesini sağlar.

Hemen Bilgi Alın!

Sinapolist uzman ekibinin son teknoloji ürünlerini kullanarak titizlikle uyguladığı işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

HEMEN ARA WhatsApp