SAFİR SAÇ EKİMİ

Safir FUE Tekniği ile Saç Ekimi Nedir?

Günümüzde saç ekimi operasyonu oldukça gelişmiştir. Gelişen tekniklerden biri de Safir FUE ((foliküler ünite ekstraksiyonu) ile gerçekleştirilen saç ekimidir.  Safir uçlu medikal bir alet (kalem) ile gerçekleştirilen FUE saç ekimi, kanalların açılmasında safir uç kullanılarak daha küçük mikro kanalların açılmasını sağlar. Dolayısıyla operasyondan sonra oluşan kabuklanma oldukça minimal düzeydedir. Safir FUE tekniği kullanılarak yapılan saç ekimlerinde iyileşme süreci de hızlı sonuçlanmaktadır.

Safir FUE Saç Ekimi Tekniği Nasıl Uygulanır?

Safir FUE saç ekimi tekniğinde saç kökleri FUE tekniği kullanılarak, yani herhangi bir yara veya iz kalmadan toplanmaktadır. Ancak saç ekiminin yapılacağı bölgeye kanallar FUE yöntemindeki gibi çelikle değil, kalem formundaki safir cevheri ile açılmaktadır. Safir uçlar ekimin yapılacağı bölgede çelikten çok daha küçük, pürüzsüz ve sık mikro kanallar açılmasını sağlamakta ve kanalların mikro düzeyde açılması doku deformasyonunu en aza indirerek kabuklanmayı azaltmaktadır. Böylece uygulama sonrasında saç derisi hızlıca iyileşmekte ve gözle görülür hiçbir iz kalmamaktadır. Safir FUE saç ekimi ile açılan bu mikro kanallar ayrıca, saç köklerinin daha sık ve doğal çıkış yönüne uygun bir şekilde ekilmesine imkan tanımaktadır. Bu teknik sayesinde saç kaybı yaşayanlar, kendi saçlarından ayırt edilemeyecek doğallıkta saçlara sahip olmaktadır. Safir FUE Saç Ekimi hastalara sağladığı tüm bu konforun yanı sıra doğal bir görünüm sağladığı için en çok tercih edilen saç ekim tekniklerinden biridir.

Safir FUE Saç Ekimi Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

Safir saç ekiminde safir uç kullanılması cilde daha az hasar verir.  Dolayısıyla iyileşme süreci çok daha hızlı gerçekleşir.
Safir uç kullanılan saç ekiminde ağrı ve acı minimal düzeydedir. Bunun için kanama yok denecek kadar azdır.
Safir FUE tekniğinde kullanılan safir uçlu kalem, saç kökü boyutunda mikro kanallar açılmasını sağlamaktadır. Bu teknik saç ekiminin yapılacağı bölgeye daha sık aralıklarla kanal açılabilmesi ve köklerin birbirine daha yakın ekilebilmesine olanak tanımaktadır. Safir FUE tekniğinde saç köklerinin sık ekilmesiyle diğer tekniklere kıyasla çok daha doğal ve dolgun bir görünüm elde edilmektedir.

Sinapolist’in güven, memnuniyet ve kalite anlayışından taviz vermeden gerçekleştirdiği Safir FUE Saç Ekimi Tekniği ile ilgili detaylı bilgi için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın!

Sinapolist uzman ekibinin son teknoloji ürünlerini kullanarak titizlikle uyguladığı işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

HEMEN ARA WhatsApp