SAKAL, BIYIK, FAVORİ EKİMİ

Son yıllarda film ve dizilerde sakallı karakterlerin ön planda olması, sakal ve bıyık ekimine olan rağbeti artırdı. Dünyanın bir çok yerinde erkeklerin rağbet gösterdiği bu ekimi sakal, bıyık, favori olarak üç grupta toplamak gerekir.

Erkeklerin sakal ve bıyık bölgesinde, kılların olmadığı ya da çok seyrek görüldüğü alanlara, kılların saçlı deriden alınan kıl kökleri nakledilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, sakal-bıyık ekiminde ense bölgesindeki saçın donör olarak kullanılmasıdır. Saçta olduğu gibi bıyıkların da çıkış yönleri vardır. Bıyıklarda kavisler vardır. Sakallarda ise orta bölgede dönüşler, yan bölgede virajlar vardır. Bu nedenle her bir ekim yerinin kendisine ait olması gereken yönlerine, açılarına dikkat etmek gerekir. Kaş ekiminde olduğu gibi 5-10 derecelik belirli açılarla kanal açılmalıdır.

Köse Olan Erkeklerde Sakal ve Bıyık Ekimi Uygulanabilir Mi?
Sakal ve bıyık ekimi köse olarak tabir edilen; yani yüzünün belli bir kısmında sakal olmayan veya yüzünde hiç sakal ve bıyık olmayan hastalara da uygulanabilen bir yöntemdir. Bununla birlikte nakil yapılacak hastanın esmer ya da sarışın olması tedavi sürecini hiçbir şekilde etkilemez. Ekim sonrası sorun yaşanmaması adına saç ve sakalı farklı renkte çıkan hastaların da uzman tarafından iyi analiz edilmesi gerekir.

Sakal, Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?
Sakal ve bıyık ekimi lokal anestezi altında yapılan tek seanslık bir işlemdir. Bu işlem yaklaşık olarak 4-5 saat aralığında sürmesiyle beraber, ağrısız bir işlemdir. İşlemin ertesi günü nakil yapılan bölgede ufak tefek bazı kabuklanmalar görülebilir. Ancak bu kabuklanmalar kısa sürede geçer. Ekilen köklerin ucundaki kıllar yaklaşık 15 gün sonra dökülür. Bu durum normal bir süreçtir. Üç ay sonra ise kıllar tekrar uzamaya başlarlar. Hasta 6 ile 8 ay içerisinde istediği sakal ve bıyık boyutuna kavuşmuş olur.

Hemen Bilgi Alın!

Sinapolist uzman ekibinin son teknoloji ürünlerini kullanarak titizlikle uyguladığı işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

HEMEN ARA WhatsApp