YAĞ ENJEKSİYONU

Yağ Enjeksiyonu Nedir?
Yağ enjeksiyonu veya dolgu olarak adlandırılan operasyonun kozmetik cerrahide geniş bir uygulama alanı vardır ve günden güne popülaritesi artan bir tekniktir. Yağ, en iyi tolere edilen dolgu maddelerinden biridir, bu nedenle kullanımı yaygındır. Eller ve yüzde gençleştirme için kullanılan etkili bir dolgu malzemesidir. Enjekte edilen yağ hücreleri yeni yerinde yaşamaya devam eder ve dolgu görevi görürler. Verilen yağ hücreleri ölürse dolgu etkisi de ortadan kalkar. Bunun için yağ alımında uygulanacak teknik ve aletler çok önemlidir. Birçok teknik vardır, uygulanacak işlemde yağ hücrelerine en az zarar verecek teknikler uygulanmalıdır. En çok kullanım yeri yüz bölgesidir.
Yaşlanmayla birlikte yüzdeki yağ miktarında azalma ve sarkma meydana gelir. Yağ enjeksiyonu ile yüzdeki azalan yağ yerine konur ve yüzün daha genç, dolgun, diri ve estetik görselliği sağlanır. Gençlerde de yüzün yumuşak doku ve kemik yapısı nedeniyle hacim kayıpları veya zayıflıkları görülebilir. Bu durumlarda proteze alternatif veya protez kullanılamadığında yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Uygulama alanları:

Yüz
Dudak
Alt Çene
Alın
El
Yara İzi
Liposuction sonrası
Cilt kontur bozukluklarını düzeltmek için

Yağ Enjeksiyonu Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Görüşmede öncelikle hastanın şikayetleri ve işlem sonrası beklentisi değerlendirilir. İşlemin ayrıntıları hakkında hastaya detaylı bilgi verilir. Eğer kullanılıyorsa Aspirin ve türevi ilaçlar operasyondan bir hafta önce kesilir. Ayrıca hasta, sürekli kullandığı bir ilaç varsa kendi doktoruna danışmadan kesmemelidir.
Enjekte edilecek yağ genellikle karın, bel veya uygun olan herhangi bir vücut bölgesinden özel vakumlu kanüllerle alınır. Alınan yağ dokusu özel bir işlemden geçtikten sonra yüze, dudaklara, burun kenarından dudak köşesine uzanan kıvrıma, alt göz oluğuna, elmacık kemik bölgesine veya alın çizgisi bölgesine özel uçlarla enjekte edilir. Bu işlem tek başına veya diğer operasyonlarla birlikte kombine edilerek de uygulanabilir.

Küçük alanlarda lokal anestezi, daha büyük bölgesel alanlarda lokal anestezi ve sedasyon kullanılarak yapılır. İşlem uygulanacak bölgelerin durumuna göre işlem süresi 30 dakika ile 1 saat arasında değişir.
Operasyon sonrası hasta aynı gün taburcu edilir. Hasta, yapılacak işleme bağlı olarak genelde 1 yada 2 gün sonra sosyal yaşantısına dönüş yapabilir. Operasyondan sonra yağ verilen bölgelerde ödem olması doğaldır. Özellikle dudaklarda ödem daha belirgindir. Bu ödem birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçecek ve estetik görsel son şeklini alacaktır. Hasta, kendinizi çok yormamak kaydı ile bir hafta sonra spora başlayabilir. Erime belirgin olursa o bölgeye 2. ay civarı tekrar yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Hemen Bilgi Alın!

Sinapolist uzman ekibinin son teknoloji ürünlerini kullanarak titizlikle uyguladığı işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

HEMEN ARA WhatsApp