YÜZ ESTETİĞİ

Yüz Estetiği Nedir?
Plastik Cerrahi bölümünün alt dallarından biri olan yüz estetiği; özellikle belli bir yaştan sonra dış etkenler nedeniyle yüzde görülen deformasyonları tersine çevirmek ya da yapısal olarak görünümünden rahatsızlık duyulan yüz bölgelerini değiştirmek amacıyla kişilerin kendi isteklerine bağlı olarak gerçekleştirilen ameliyatlı ya da ameliyatsız uygulamaları içermektedir.
Yüz estetiği operasyonları genel olarak tüm yüze uygulanabileceği gibi yalnızca yüzün belli bölümlerine de uygulanabilmektedir. Yüz; ağız ve çene, yanaklar ve burun, alın ve göz çevresi olarak üç ana bölüme ayrılmaktadır. Hastaların rahatsızlık duyduğu bölümlere müdahalede bulunurken yüzün bütünselliğine dikkat edilmelidir. Bu anlamda, uzman hekimlerin detaylı yüz analizinin ardından hem şikayetçi olunan yüz bölgeleri hem de komşu bölgeler belirlenerek uygun tedavi yöntemine karar verilmektedir.

Kimlere Uygulanır?
Yüz estetiği uygulamaları için belli bir yaş sınırlaması yoktur. Bununla birlikte, tıbbi açıdan bir zorunluluk yoksa estetik uygulamalarından faydalanmak için 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir. Özellikle 40 yaşını geçen kadın ve erkeklerde yaş almaya bağlı olarak yüz bölgesinde sarkmalar ve çeşitli deformasyonlar görülmeye başlanmaktadır. Ciltte meydana gelen değişimler yaş almaya bağlı olsa da bazı dış etkenler bu değişimlerin daha belirgin hale gelmesine neden olmaktadır. Sigara ve alkol kullanımı, yüz temizliğine özen göstermemek, düzensiz beslenme, hava kirliliği, yeterli miktarda su tüketmemek, aşırı güneş ışığına maruz kalmak ve aşırı stres gibi nedenler ciltte daha erken ve belirgin sarkma ve çizgilerin oluşmasında önemli etkenler arasındadır. Bu durumu tersine çevirmek ve yaşlanma belirtilerini geciktirmek amacıyla yüz estetiği operasyonlarından faydalanılmaktadır.

Hemen Bilgi Alın!

Sinapolist uzman ekibinin son teknoloji ürünlerini kullanarak titizlikle uyguladığı işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

HEMEN ARA WhatsApp