FUE SAÇ EKİMİ

FUE Tekniği ile Saç Ekimi Nedir?
FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu), dünyada son yıllarda en sık kullanılan saç ekimi yöntemlerinden biridir. FUE yönteminin özelliği saç derisinde kesi yapılmamasıdır. FUE Yönetimi hem operasyon esnasında hem de iyileşme sürecinin daha hızlı sonuçlandığı bir saç ekim tekniğidir. Ayrıca operasyon sonrasında yara ve kesi izi kalmayacak olması da hastaların bu tekniği tercih etmesinin en büyük sebeplerinden biridir.

FUE Saç Ekimi Tekniği Nasıl Uygulanır?
FUE saç ekimi operasyonu sırasında saç kökleri mikro motorlar ile tek tek alınarak saçsız bölgelere nakil edilir. Ekilecek saçlar donör alandan, yani ense bölgesinden toplanır. Saç köklerini çıkartma aşamasından önce donör alandaki saçlar, greftlerin daha sağlıklı toplanabilmesi için 1 mm olacak kadar kısaltılır. Lokal anestezi ile köklerin toplandığı ve saç ekimi yapılacak alan uyuşturulur. Böylelikle yapılan işlemlerde ağrı ve acı duyulmaz.
Saç köklerinin bulunduğu greft olarak isimlendirilen canlı doku, ortalama ikili üçlü saç hücreleri bulundurmaktadır. Kişinin saçsız alanındaki gereksinim ve ihtiyacına göre, aynı zamanda ensenin (donör alanın) verimliliğine ve ekilecek alanın açıklılığına bağlı olarak bir seansta 2000-6000 greft alınabilmektedir.

FUE Saç Ekimi Tekniğinin Avantajları Nelerdir?
•    İşlem sırasında kesinlikle dikiş işlemi ya da saç derisini delme işlemi uygulanmadığı için saç derisinde herhangi bir iz kalmamaktadır.
•    Donör bölgesi olarak seçilen ense bölgesinden saç ekimi için greft alınabildiği gibi, sakal, bıyık, kaş ekimine de ihtiyacınız varsa bu yöntem ile aynı bölgeden saç kökü temin edilerek diğer ekim işlemleri de kolaylıkla yapılabilmektedir.
•    İşlem sonrasında iyileşme süresinin çok kısa olması ve ağrının çok az olması.
•    İşlem sonrasında 6.ay itibariyle saçların görsel açıdan iyi görünmeye başlaması.
•    İşlem sonrasında saçların 1 ya da 1,5 sene sonra tamamen doğal bir görüntüye, sağlıklı bir yapıya kavuşması.
•    İşlem sonrasında herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşılmaması.

Sinapolist’in güven, memnuniyet ve kalite anlayışından taviz vermeden gerçekleştirdiği FUE Saç Ekimi Tekniği ile ilgili detaylı bilgi için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın!

Sinapolist uzman ekibinin son teknoloji ürünlerini kullanarak titizlikle uyguladığı işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

HEMEN ARA WhatsApp